Розпочато спорудження Запорізького вогнетривкого заводу
На заводі виготовлено першу партію продукції. Для переходу від ручної праці до механізованого виробництва, збільшення кількості та якості продукції, що випускається, робочі активно вносять раціоналізаторські пропозиції, самостійно займаються конструюванням необхідних пресів і приладів.
На початку Другої Світової війни частина обладнання підприємства відправлена на Челябінський металургійний завод, частина – на Богдановицький і Сухоложський вогнетривкі заводи. Основне промислове обладнання евакуйовано на Магнітогорський металургійний комбінат.
Закінчення відновлення підприємства після окупації Запоріжжя. За відновлення підприємства більше двохсот співробітників нагороджені орденами і медалями.
Впровадження на підприємстві нової технології – напівсухий спосіб виробництва сталерозливних виробів.
Введено в експлуатацію цех хромомагнезитових виробів. За рівнем оснащеності обладнання і виробництва цех зайняв лідируючі позиції серед промислових підприємств Європи.
Всі виробничі печі переведені з твердого палива на газ.
Введено в експлуатацію дві обертові печі для випалення шамоту.
Введено в експлуатацію цех високоглиноземистих виробів, виготовлені і встановлені три преса конструкції Юрченко (винахідника підприємства).
Введено в експлуатацію цех карбідокремнієвих електронагрівачів.
Реорганізація Запорізького вогнетривкого заводу у відкрите акціонерне товариство «Запоріжвогнетрив».
Проведена модернізація виробництва. Встановлено преси німецької фірми “Laeis Bucher” зусиллям 1250 і 1600 тс, введені в експлуатацію спеціальні пакувальні машини, які гарантують захист виробів від механічних пошкоджень та вологи. Вироблено переобладнання ремонтно-механічного цеху, що виготовляє пресове оснащення високої точності та міцності.
Для переходу цехів на повне оборотне водопостачання і припинення скидів у річку Дніпро, введені в експлуатацію загальнозаводські споруди з двоступеневою системою очищення, які забезпечують замикання промислових і дощових стоків підприємства в єдину оборотну систему водопостачання.
Відкрите акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив” занесено в “Золоту Книгу Ділової Еліти”.
Зміна організаційно-правової форми юридичної особи: відкрите акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив” на публічне акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив”.
Публічне акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив” входить до складу товариства з обмеженою відповідальністю “МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ”.
На базі шамотного, шамотовипалювального та високоглиноземистого цехів створено алюмосилікатний цех.
Створення на базі підприємства управління сервісних робіт, головне завдання якого – підвищення ефективності технічних рішень обслуговування футерування металургійних агрегатів і зниження витрат металургійних підприємств на ремонтні роботи. На базі цеху карбідокремнієвих виробів і цеху по виробництву вогнетривких бетонів і мас створений цех неформованих вогнетривів.
Зміна організаційно-правової форми юридичної особи публічне акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив” на приватне акціонерне товариство “ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ”. Запуск лінії з виробництва матеріалів, що утеплюють і шлакоутворюючих сумішей.
ПрАТ “ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ” встановив рекорд в сталеплавильному виробництві України по стійкості футеровки. Перший конвертер “Азовсталі” витримав 6 842 плавки до зупинки на капітальний ремонт
В результаті розширення сервісної функції Управління сервісних робіт реорганізовано і створено два сервісних центри: Сервісний центр г. Запорожье, Сервісний центр м Маріуполь.
На 52,8% збільшено виробництво однієї з найбільш маржинальних продукцій – періклазоуглеродістих вогнетривів.