Історія

1929

Розпочато спорудження Запорізького вогнетривкого заводу

1933

На заводі виготовлено першу партію продукції. Для переходу від ручної праці до механізованого виробництва, збільшення кількості та якості продукції, що випускається, робочі активно вносять раціоналізаторські пропозиції, самостійно займаються конструюванням необхідних пресів і приладів.

1941

На початку Другої Світової війни частина обладнання підприємства відправлена на Челябінський металургійний завод, частина – на Богдановицький і Сухоложський вогнетривкі заводи. Основне промислове обладнання евакуйовано на Магнітогорський металургійний комбінат.

1950

Закінчення відновлення підприємства після окупації Запоріжжя. За відновлення підприємства більше двохсот співробітників нагороджені орденами і медалями.

1953

Впровадження на підприємстві нової технології – напівсухий спосіб виробництва сталерозливних виробів.

1955

Введено в експлуатацію цех хромомагнезитових виробів. За рівнем оснащеності обладнання і виробництва цех зайняв лідируючі позиції серед промислових підприємств Європи.

1956

Всі виробничі печі переведені з твердого палива на газ.

1959

Введено в експлуатацію дві обертові печі для випалення шамоту.

1961

Введено в експлуатацію цех високоглиноземистих виробів, виготовлені і встановлені три преса конструкції Юрченко (винахідника підприємства).

1973

Введено в експлуатацію цех карбідокремнієвих електронагрівачів.

1995

Реорганізація Запорізького вогнетривкого заводу у відкрите акціонерне товариство «Запоріжвогнетрив».

1997

Проведена модернізація виробництва. Встановлено преси німецької фірми “Laeis Bucher” зусиллям 1250 і 1600 тс, введені в експлуатацію спеціальні пакувальні машини, які гарантують захист виробів від механічних пошкоджень та вологи. Вироблено переобладнання ремонтно-механічного цеху, що виготовляє пресове оснащення високої точності та міцності.

1998

Для переходу цехів на повне оборотне водопостачання і припинення скидів у річку Дніпро, введені в експлуатацію загальнозаводські споруди з двоступеневою системою очищення, які забезпечують замикання промислових і дощових стоків підприємства в єдину оборотну систему водопостачання.

2001

Відкрите акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив” занесено в “Золоту Книгу Ділової Еліти”.

2011

Зміна організаційно-правової форми юридичної особи: відкрите акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив” на публічне акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив”.

2013

Публічне акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив” входить до складу товариства з обмеженою відповідальністю “МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ”.

2014

На базі шамотного, шамотовипалювального та високоглиноземистого цехів створено алюмосилікатний цех.

2015

Створення на базі підприємства управління сервісних робіт, головне завдання якого – підвищення ефективності технічних рішень обслуговування футерування металургійних агрегатів і зниження витрат металургійних підприємств на ремонтні роботи. На базі цеху карбідокремнієвих виробів і цеху по виробництву вогнетривких бетонів і мас створений цех неформованих вогнетривів.

2016

Зміна організаційно-правової форми юридичної особи публічне акціонерне товариство “Запоріжвогнетрив” на приватне акціонерне товариство “ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ”. Запуск лінії з виробництва матеріалів, що утеплюють і шлакоутворюючих сумішей.

2017

ПрАТ “ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ” встановив рекорд в сталеплавильному виробництві України по стійкості футеровки. Перший конвертер “Азовсталі” витримав 6 842 плавки до зупинки на капітальний ремонт

2018

В результаті розширення сервісної функції Управління сервісних робіт реорганізовано і створено два сервісних центри: Сервісний центр г. Запорожье, Сервісний центр м Маріуполь.
На 52,8% збільшено виробництво однієї з найбільш маржинальних продукцій – періклазоуглеродістих вогнетривів.

Меню